Facebook

Rotopino.pl SA opuszcza Grupę Kapitałową TIM

TIM SA oraz Oponeo.pl SA podpisały warunkową umowę sprzedaży przez TIM na rzecz Oponeo.pl 10 mln akcji Rotopino.pl SA, które stanowią 100% jej kapitału zakładowego.

Umowa opiewa na kwotę 35 mln zł, a warunkiem jej wykonania i nabycia akcji przez Oponeo.PL SA jest konieczność uzyskania ostatecznej zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji.

W 2011 r. TIM SA zakupił od Oponeo.pl SA akcje bydgoskiej spółki Marketeo.com, stając się jej większościowym udziałowcem. W efekcie powstała Grupa Kapitałowa TIM. Marketeo.com po połączeniu z Narzedzia.pl SA przyjęło nazwę Rotopino.pl SA, a TIM – po opuszczeniu przez Rotopino.pl rynku NewConnect – stał się właścicielem 100% akcji spółki.

Rotopino.pl SA jest obecnie liderem na rynku krajowym w internetowej sprzedaży narzędzi i elektronarzędzi dla klientów z sektora B2C. Prowadzi sprzedaż także w ośmiu krajach Unii Europejskiej. Do spółki należy łącznie kilkanaście sklepów internetowych, m.in. Narzedzia.pl i Rotopino.pl.

TIM zgodnie ze średnioterminową strategią rozwoju pragnie skoncentrować się na umacnianiu swojej pozycji na rynku B2B, zaś sprzedaż dla konsumentów prowadzić niemal wyłącznie w modelu pośrednim (B2B2C). Druga spółka z Grupy TIM – 3LP SA – świadczy usługi logistyczne dla klientów biznesowych z sektora e-commerce.

Zakup w 2011 roku akcji Marketeo.com, czyli dzisiejszego Rotopino.pl, był znaczącym impulsem na samym początku przygody TIM-u z e-commerce. Pasja, kompetencje i doświadczenie bydgoskiej ekipy ułatwiły TIM-owi zmianę modelu biznesowego i przejście ze świata offline do online. Dziś w TIM-ie największy potencjał rozwoju widzimy na rynku B2B – bezpośrednio i w modelach alternatywnych, jak dropshipping. Rotopino.pl operuje na rynku B2C, więc powrót pod skrzydła lidera w tej dziedzinie, czyli Oponeo.pl, zapewni Spółce optymalny rozwój. Grupa TIM utrzyma z nią bliskie relacje – 3LP nadal będzie zapewniać jej obsługę logistyczną, zaś TIM – współpracować z nią w zakresie działalności handlowej – mówi prezes zarządu TIM SA Krzysztof Folta.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas