Facebook

Program „Mój Prąd” został zamknięty

Ponad 220 tys. prosumentów otrzymało wsparcie w ramach zwiększonego do 1,1  mld zł budżetu programu „Mój Prąd”. Z powodu wykorzystania wszystkich środków nabór wniosków został przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz NFOŚiGW zamknięty 7 grudnia br.

Według informacji NFOŚiGW do 8 grudnia zarejestrowano łącznie około 260 tysięcy wniosków. Początkowa pula środków ustalona na poziomie 1 miliarda złotych wyczerpała się 6 listopada. Podjęto wówczas decyzję o dodatkowym dofinansowaniu w wysokości 100 mln złotych. Spore zainteresowanie programem “Mój prąd” spowodowało, że nabór wniosków o dofinansowanie zakończył się prawie dwa tygodnie przed zakładanym na 18 grudnia terminem.

Planowana jest nowa edycja programu Mój Prąd, której program ma uwzględniać takie instalacje, jak ładowarki do samochodów elektrycznych czy magazyny energii.

„Mój Prąd” to jeden z największych w Europie programów finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Warunkiem skorzystania z programu, który wystartował w połowie 2019 r., jest umowa kompleksowa regulująca kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z wytworzonej mikroinstalacji. Dofinansowanie realizowane jest w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas