Facebook

Glamox przejmuje LiteIP

Grupa Glamox, do której należy firma ES-System, dodała do swojego portfolio brytyjskie przedsiębiorstwo LiteIP zajmujące się bezprzewodowymi systemami sterowania oświetleniem.

Skandynawski Glamox nabył 100% udziałów w brytyjskiej firmie LiteIP Limited. Firma mająca swoją siedzibę w Southampton projektuje, produkuje i dostarcza bezprzewodowe systemy sterowania oświetleniem.

Według przedstawicieli Grupy Glamox przyłączenie LiteIP zapewni platformę do wzmocnienia oferty na rynku systemów zarządzania oświetleniem. W ciągu ostatniej dekady firma LiteIP wypracowała silną pozycję w dziedzinie zarządzania oświetleniem na brytyjskim rynku oświetleniowym.

– To kamień milowy dla Grupy Glamox. Robimy ważny krok w kierunku umocnienia naszej strategicznej pozycji jako dostawcy inteligentnych rozwiązań oświetleniowych. Glamox będzie wspierać firmę LiteIP i jej plany w zakresie strategii rozwoju technologii i ekspansji globalnej. LiteIP pozostanie niezależną filią w całości należącą do Grupy Glamox. Będzie przyjmować zarówno klientów z Grupy Glamox, jak i spoza niej. Marka LiteIP również zostanie zachowana – powiedział Rune Marthinussen, dyrektor generalny Grupy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas