Facebook

Rosa otrzymała certfyfikat Cradle to Cradle

Firma Rosa, polski producent aluminiowych anodowanych słupów oświetleniowych i wysięgników, masztów oraz słupów do sygnalizacji świetlnej otrzymała dla swoich produktów międzynarodowy certyfikat Cradle to Cradle.

Certyfikat Cradle to Cradle to miara bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych produktów stworzonych z myślą o gospodarce o obiegu zamkniętym. Certyfikat otrzymują produkty, które w całości można wykorzystać w procesie recyklingu i stworzyć z nich nowe produkty – stąd nazwa certyfikatu „od kołyski do kołyski”. Tworzenie produktów, które mogą zostać w całości przetworzone i ponownie wprowadzone do obiegu to główna idea Cradle to Cradle.

Procesowi certyfikacji przez Cradle to Cradle Products Innovation Institute zostały poddane aluminiowe anodowane słupy, maszty i wysięgniki marki Rosa. Produkty te zostały ocenione w pięciu kryteriach jakościowych związanych ze zdrowiem ludzi oraz wpływem na środowisko naturalne: bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska, recykling, korzystanie ze źródeł energii odnawialnej, ochrona i wzbogacanie zasobów wodnych, odpowiedzialność społeczna. We wszystkich tych kategoriach produkty zostały zaklasyfikowane do kategorii SILVER, co świadczy o wysokiej innowacyjności tej grupy produktów oraz wysokim stopniu ich pozytywnego wpływu na ludzi i planetę. Aluminiowe słupy, wysięgniki i maszty marki Rosa, po okresie użytkowania, czyli po minimum 50 latach, mogą zostać w 100% przerobione na nowe produkty.

Strategia firmy Rosa opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju – nieustannie pracujemy nad poprawą jakości produktów oraz wdrażamy rozwiązania, dzięki którym maksymalnie ograniczamy negatywny wpływ naszych działań na środowisko naturalne. Uzyskanie certyfikatu Cradle to Cradle i tym samym potwierdzenie przez niezależny instytut badawczy, iż linia naszych głównych produktów spełnia najwyższe wymagania w zakresie ekologii, a my, jako jedna niewielu z polskich firm, uczestniczymy w tworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym jest dla nas prawdziwym wyróżnieniem, a dla naszych klientów ważną informacją o tym, że korzystanie z naszych produktów przynosi wiele korzyści w zakresie ekonomicznym, społecznym i środowiskowym – powiedział Stanisław Rosa, właściciel firmy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas