Facebook

Kamery termowizyjne TiS55+ i TiS75+ firmy Fluke

Nowa seria prostych w obsłudze kamer termowizyjnych firmy Fluke ma pomagać we wdrażaniu programów konserwacji zapobiegawczej. Nowe kamery – TiS55+ i TiS75+ przeznaczone są dla techników i podwykonawców, którzy oprócz wymagań w zakresie wyszukiwania i usuwania awarii, inspekcji okresowych i konserwacji zapobiegawczej potrzebują także jak najwyższej jakości obrazu i zaawansowanych funkcji.

Kamera TiS75+ przeznaczona jest w szczególności dla rynku budowlanego. Ponieważ inspektorzy budowlani zwracają uwagę na wilgoć, firma Fluke dodała do swoich kamer termowizyjnych funkcję obliczania punktu rosy. Wszystkie obiekty widoczne na wyświetlaczu kamery, które mają temperaturę punktu rosy lub niższą, będą przedstawiane w postaci obrazu termicznego. Wszystkie obiekty o wyższej temperaturze będą wyświetlane w postaci obrazu w paśmie światła widzialnego. Dzięki temu można zobaczyć m.in., gdzie na obrazie występuje kondensacja, a także sprawdzić, w jakim stopniu temperatura poszczególnych obiektów jest niższa od punktu rosy.

Kamera termowizyjna Fluke TiS75+Kamera termowizyjna Fluke TiS75+

Kamery TiS55+ i TiS75+ mają funkcję asystenta, pomagającego technikom wykonującym prace konserwacyjne na porządkowanie pracy. Asystent pozwala m.in. na:

  • Notatki głosowe: Użytkownik kamery może nagrywać notatki dźwiękowe o długości do 60 s dla każdego obrazu termowizyjnego z opisem tego, co w danym momencie widzi,
  • Notatki fotograficzne IR-PhotoNotes: możliwość wykonywania zdjęć numerów zasobów lub innych identyfikatorów, aby potem uporządkować obrazy na komputerze,
  • Oznaczanie zasobów: możliwość skanowania kodu QR zasobu przed zarejestrowaniem obrazu termowizyjnego, a następnie po podłączeniu kamery do komputera – wyświetlenie obrazów uporządkowanych według zasobów.

Kamera termowizyjna Fluke TiS55+Kamera termowizyjna Fluke TiS55+

Ostrość jest jedną z najważniejszych cech obrazu termowizyjnego, dlatego firma Fluke wyposażyła swoje kamery w następujące opcje:

  • Ręczne ustawianie ostrości: specjaliści ds. termografii mogą użyć pokrętła do ręcznego ustawiania ostrości, aby dostosować obraz w zależności od odległości danego celu.
  • Stała ogniskowa: tryb stałej ogniskowej wprowadzono w celu wykonywania szybkich skanów, a także dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z termografią. Dzięki temu obrazy można rejestrować z odległości 1 m od celu i będą one za każdym razem ostre.

Kamery TiS55+ i TiS75+ przeznaczone są dla techników i podwykonawców i oferują wysoką jakość obrazu i zaawansowane funkcjeKamery TiS55+ i TiS75+ przeznaczone są dla techników i podwykonawców. Oferują wysoką jakość obrazu i zaawansowane funkcje

Do kamer termowizyjnych TiS75+ dodano funkcję obliczania punktu rosy. Gdy powietrze oziębi się do temperatury nasycenia wodą, powstaje wilgoć, która przyczynia się do szkód w budynkach:

  • Po obliczeniu punktu rosy na wyświetlaczu kamery pojawi się alarm punktu rosy wskazywany kolorami,
  • Wszystkie obiekty widoczne na wyświetlaczu kamery, które mają temperaturę punktu rosy lub niższą, będą przedstawiane w postaci obrazu termicznego. Wszystkie obiekty o wyższej temperaturze będą wyświetlane w postaci obrazu w paśmie światła widzialnego.
  • Operator kamery może zobaczyć, gdzie na obrazie występuje kondensacja, a także sprawdzić, w jakim stopniu temperatura poszczególnych obiektów jest niższa od punktu rosy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas