Facebook

Rosa: słupy z funkcją ładowania pojazdów EV

Oferta Grupy Rosa została poszerzona o dwa produkty dedykowane do współpracy z pojazdami elektrycznymi: słup oświetleniowy SAL EV oraz kolumnę Karin LED EV.

Grupa Rosa zaprojektowała stację do ładowania samochodów elektrycznych w słupie oświetleniowym o nazwie SAL EV. W aluminiowej kolumnie oświetleniowej umieszczono ładowarkę w wariantach o mocy od 7 do 22 kW. SAL EV z zewnątrz nie różni się od tradycyjnych słupów – to aluminiowa kolumna o wysokości 6-10 m, poddana procesowi anodowania, dzięki czemu jej powierzchnia nie poddaje się korozji, dostępna w 10 kolorach, zakończona odpowiednią do danego projektu oprawą LED.

We wnętrzu zabudowano wszystkie komponenty wymagane wobec publicznych stacji ładowania, wliczając w to licznik energii elektrycznej zgodny z dyrektywą MID, zabezpieczenia elektryczne, czytnik RFID ułatwiający proces autoryzacji, czy wielokolorową sygnalizację statusu ładowarki. Stacja obsługuję protokół OCPP, umożliwiając w ten sposób integrację z system zarządzania oraz rozliczeń. Zastosowane rozwiązania pozwalają użytkownikom w sposób bezpieczny i intuicyjny przeprowadzić proces ładowania pojazdów, również z wykorzystaniem smartfonów.

Alternatywą dla wysokich słupów oświetleniowych jest kolumna Karin LED EV, wykorzystywana na osiedlach domków jednorodzinnych, przy hotelach i restauracjach, czy parkingach miejskich. Wysoka na 1,3 m kolumna oświetleniowa może zawierać ładowarkę o mocy od 3,7 kW do 22 kW, a jej funkcjonalności gwarantują użytkownikom intuicyjny proces ładowania pojazdów, także z wykorzystaniem aplikacji w smartfonie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas