Facebook

Tauron Nowe Technologie obsłuży oświetlenie we Wrocławiu

Tauron Nowe Technologie podpisała z gminą Wrocław umowę na kompleksową obsługę infrastruktury oświetleniowej w mieście. Do spółki i miasta Wrocław należy ponad 40 tysięcy lamp. Część z nich będzie w najbliższym czasie wymieniana na nowoczesne oprawy typu led.

Umowa została zawarta na dwa lata, a wartość kontraktu wynosi 21 mln zł. Spółka Tauron Nowe Technologie (TNT) będzie świadczyć usługi oświetleniowe związane z eksploatacją sieci oraz częściowym unowocześnieniem urządzeń. Długość linii oświetleniowej, za której utrzymanie we Wrocławiu odpowiadać będzie spółka TNT, to ponad 1500 km.

Porozumienie zakłada także unowocześnienie urządzeń należących do TNT. Zniknie część opraw z sodowym źródłem światła, a w ich miejsce pojawią się oprawy ledowe. Dokładna liczba zostanie ustalona w trakcie procesu przetargowego.

Oświetlenie w tej technologii zużywa nawet dwukrotnie mniej energii elektrycznej w porównaniu z lampami sodowymi. Jest też wyraźnie trwalsze od swoich tradycyjnych odpowiedników i bezpieczniejsze – mówi Waldemar Jemioła, dyrektor ds. majątku oświetleniowego w TNT.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas