Facebook

Umowa dystrybucyjna Omron z OnRobot

Firma Omron Industrial Automation Europe zawarła nową umowę dystrybucyjną z OnRobot, duńskim producentem narzędzi do robotów współpracujących (cobotów). Pozwoli to firmie Omron na oferowanie produktów OnRobot, które można w pełni zintegrować z kobotem Omron TM, klientom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Umowa zawarta między firmami zapewni klientom większą elastyczność podczas wdrażania rozwiązań z zakresu współpracy. Roboty współpracujące integrują się z innymi sprzętami — jest to kluczowy czynnik w dążeniu do stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Z kolei narzędzia stosowane z robotami są ważnym elementem umożliwiającym wykorzystanie robotów w szerokim zakresie zastosowań, np. w transporcie i usuwaniu materiałów, montażu i obsłudze maszyn.

Łatwość integracji produktów OnRobot z kobotem Omron TM była istotnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zawarciu nowej umowy. Rozwiązanie jednosystemowe One System firmy OnRobot zapewnia ujednolicony interfejs pozwalający na bezproblemową integrację plug-and-play. Ponadto intuicyjny język programowania tych robotów i narzędzi nie wymaga kodowania ani panelu sterującego — wystarczy zastosować oprogramowanie TMFlow z językiem Flow Chart (schematy blokowe) zawierającego przejrzyste instrukcje „krok po kroku”.

OnRobot
Oferta produktów firmy OnRobot obejmuje szeroki asortyment narzędzi do współpracy, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, technologię chwytaka Gecko, czujniki siły / momentu obrotowego, wkrętaki, zestawy szlifierek i zmieniarki narzędzi. Dodane do oferty produkty firmy OnRobot przyspieszają i ułatwiają automatyzację zadań, takich jak pakowanie, kontrola jakości, obsługa materiałów i maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Firma OnRobot z siedzibą w Odense, w Danii, ma również biura w Los Angeles, Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Seulu, Singapurze i Budapeszcie.

Omron Corporation
Omron Corporation to firma z branży automatyki, która oferuje rozwiązania oparte na technologii „Sensing & Control + Think”. Obszary działalności Omron obejmują wiele sektorów: od automatyki przemysłowej i podzespołów elektronicznych, przez systemy infrastruktury społecznej i opiekę zdrowotną, aż po rozwiązania środowiskowe. Firma Omron powstała w 1933 roku i zatrudnia około 30 000 pracowników na całym świecie, dostarczając produkty i świadcząc usługi w około 120 krajach i regionach.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas