Facebook

Gmina Pasłęk planuje budowę 28 elektrowni wiatrowych

Na terenie gminy Pasłęk zaplanowano wybudowanie 28 wiatrowych elektrowni o łącznej mocy 71,3 MW. W minioną środę zakończono budowę pierwszej z nich – w Krasinie.

16 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 35,2 MW powstanie na farmie Kąty: trzy elektrownie w obrębie Krosna, trzy w obrębie Sakówka, dwie w obrębie Krasina, dwie w obrębie Rydzówki oraz trzy w Majkach i po jednej w Nowej Wsi, Gryżynie i Zielonce Pasłęckiej. Kolejne dwie z nich zostaną usytuowane na farmie Sakówko II (nieopodal miejscowości Stegny) o łącznej mocy 4,4MW. Aż 10 elektrowni wiatrowych powstanie na farmie Krasin, będą one produkowały energię o łącznej mocy 30 MW.

Wszystkie te inwestycje posiadają pozwolenia na budowę. Do tej pory oddano do użytku dwie elektrownie wiatrowe: jedną w obrębie miejscowości Łukszty i drugą w obrębie Krasina, o łącznej mocy 1,7 MW. Obecnie najbardziej zaawansowane są prace przy budowie farmy wiatrowej Krasin, składającej się z 10 elektrowni wiatrowych o mocy po 3,0 MW – poinformował burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

Cała inwestycja obejmuje również budowę i remonty dróg dojazdowych, a także stacji transformatorowych oraz sieci elektroenergetycznych wysokiego, średniego i niskiego napięcia. Inwestorem przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo European Win Power Krasin Sp. z o.o.

Według informacji inwestora Farmy Krasin poszczególne elektrownie mają być zamontowane do końca maja bieżącego roku. Dla pozostałych lokalizacji (farma Kąty i farma Stegny) rozpoczęto prace związane z budową infrastruktury towarzyszącej – poinformował burmistrz.
Źródło: portel.pl

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas