Facebook

ABB i AWS zoptymalizują wykorzystanie pojazdów EV

ABB i Amazon Web Services ogłosiły partnerstwo w celu opracowania opartego na chmurze rozwiązania cyfrowego do zarządzania flotami pojazdów elektrycznych w czasie rzeczywistym. Uruchomienie nowej platformy planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

Według ABB rozwiązanie ma na celu optymalizację efektywnego wykorzystania pojazdów elektrycznych, przyspieszenie elektryfikacji flot i umożliwienie operatorom na całym świecie przejścia na mobilność elektryczną bez zakłócania operacji biznesowych.

ABB wniesie swoją wiedzę fachową w zakresie zarządzania energią, technologii ładowania i rozwiązań w zakresie mobilności elektrycznej, podczas gdy Amazon Web Services (AWS) zapewni swoje technologie chmurowe i wiedzę w zakresie oprogramowania.

Koncern ABB założył w zeszłym roku spółkę zależną ABB eMobility w Berlinie. Firma ma zajmować się wyłącznie opracowywaniem „niestandardowych, skalowalnych i efektywnych kosztowo technologii dla operatorów flot”. Firma dąży do tworzenia rozwiązań odpowiednich dla pojazdów wszystkich producentów, a rozwój platformy flotowej z AWS podziela ten cel.

Ponieważ gama modeli pojazdów i technologii ładowania stale rośnie, oczekuje się, że platforma będzie oferować łatwe do dostosowania rozwiązania programowe, które zostaną połączone z „prostymi urządzeniami ładującymi typu plug-and-go”. Jak dotąd firma ABB nie ujawniła, jak dokładnie te ładowarki będą wyglądać.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas