Facebook

Bramki Ixxat Smart Grid firmy HMS Networks

Firma HMS Networks rozszerzyła ofertę bramek Ixxat SG wykorzystywanych do podłączania do sieci komponentów energetycznych. Dwie nowe wersje multi-IO pozwalają na podłączenie do systemów energetycznych, wykorzystujących normy IEC 61850 i IEC 60870, tradycyjnych czujników IO, jak również czujników lub urządzeń pracujących w sieciach Wi-Fi. Użytkownicy mogą dzięki temu korzystać z bezpośredniego dostępu do danych z czujników z poziomu sterowni, a także z możliwości i funkcji IIoT do operacji monitorowania, konserwacji i prognozowania.

Umożliwia to sprawną pracę systemu, szybkie reagowanie na zakłócenia w sieci. Kompaktowe bramki Ixxat SG nadają się szczególnie do modernizacji już istniejących instalacji oraz cyfryzacji podstacji i są stosowane w wielu obszarach automatyki energetycznej, np. w elektrowniach i u dużych odbiorców energii.

Możliwości łączeniowe

Dzięki szerokiej gamie obsługiwanych interfejsów i protokołów produkty Ixxat SG eliminują potrzebę instalowania kilku oddzielnych bram, takich jak bramki fieldbus, bramki czujnikowe, bramki IoT i zapory ogniowe. Dwie nowe bramki SG – oprócz zgodności z IEC 61850, IEC 60870, EtherNet / IP, PROFINET, MQTT i 4G – obsługują funkcje Multi-IO i Wi-Fi (WLAN zgodnie z IEEE 802.11 a / b / g / n). Dzięki temu zarówno czujniki tradycyjne, jak i bezprzewodowe można łatwo podłączyć do systemów chmurowych i sterowni. Oprócz rozwiązań RS232 / 485 i Ethernet dostępnych jest osiem cyfrowych wejść / wyjść (24 V DC) i osiem wejść analogowych (0-20 mA lub 0-10 V) do bezpośredniego podłączenia czujnika – wszystkie są przełączane programowo.

Przykładowe zastosowania obejmują monitorowanie temperatury linii wysokiego napięcia przez Wi-Fi z wykorzystaniem protokołu Modbus TCP, pomiar ciśnienia i gęstości cieczy chłodzących za pomocą protokołu Modbus RTU oraz pomiar temperatury lub wilgotności w pomieszczeniach przy użyciu analogowych lub cyfrowych wejść / wyjść.

Dostęp do wszystkich danych

Dane uzyskane z czujników, magistrali komunikacyjnych i protokołów energetycznych są udostępniane przez bramkę SG w aplikacjach sterowni i SCADA oraz mogą być również zintegrowane z wybranym przez użytkownika systemem chmurowym. W celu bezpośredniego wykorzystania w docelowym systemie i protokole dane mogą być wstępnie przetwarzane przez bramkę SG za pomocą zintegrowanego WEBPLC. Bezpieczeństwo danych zapewnia lokalna zapora ogniowa, zarządzanie dostępem oraz szyfrowana transmisja danych. W zależności od używanego protokołu odbywa się to za pomocą openVPN lub TLS 1.3.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas