Facebook

SPAE współpracuje z MSSI Electrical

Sekcja Producentów Aparatury Elektrycznej Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (SPAE) podjęła współpracę z europejską organizacją MSSI Electrical.

W ramach tej współpracy, podmioty wspierają lokalne organy w zakresie monitorowania rynku w obszarze produktów i systemów oraz podejmują stosowne działania poprzez informowanie właściwych organów nadzoru rynku o produktach, do których zachodzi podejrzenie ich niezgodności z normami i wymaganiami.

MSSI-Electrical wydała serię filmów wideo mających na celu podniesienie świadomości importerów, hurtowników i instalatorów produktów elektroinstalacyjnych na temat ich roli w określaniu, kupowaniu, sprzedawaniu i instalowaniu zgodnych produktów, zaznaczając tym samym konieczność zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony życia.

Zgodnie z nowymi przepisami UE dotyczącymi nadzoru rynku produktów, które mają wejść w życie 16 lipca 2021 r., podmioty gospodarcze w całym łańcuchu dostaw będą miały większą odpowiedzialność za zapewnienie zgodności produktów udostępnianych na rynku UE. Ponadto nowe rozporządzenie określa ramy prawne dla ściślejszej współpracy między organami nadzoru rynku oraz między podmiotami gospodarczymi i organami nadzoru rynku.

Filmy są dostępne na stronie http://mssi-electrical.org/en/publications/mssi-presentation-videos

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas