Facebook

Produkty Philips Hue kompatybilne z protokołem Matter

Firma Signify poinformowała, że wszystkie urządzania w jej portfolio oraz nowe inteligentne lampy i akcesoria Philips Hue będą kompatybilne z protokołem Matter dzięki aktualizacji oprogramowania mostka Hue Bridge.

Matter (wcześniej znany jako Project CHIP – Connected Home over IP), ogłoszony przez sojusz Connectivity Standards (wcześniej Zigbee Alliance) 11 maja, to nowy standard, który umożliwia bezproblemową współpracę inteligentnych urządzeń. Użytkownicy Philips Hue będą mogli korzystać z lepszej współpracy między urządzaniami.

Mostek Hue Bridge

Philips Hue oferuje wszechstronne inteligentne oświetlenie z możliwością personalizacji na zaawansowanym poziomie. Sercem systemu, który łączy i steruje wszystkimi produktami Philips Hue – od oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, po funkcje rozrywkowe, inteligentne akcesoria i inne – jest mostek Hue Bridge. Aby zintegrować system z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami smart home oprogramowanie mostka Hue Bridge zostanie automatycznie zaktualizowane o Matter. Dzięki aktualizacji użytkownicy Philips Hue będą mogli korzystać z uproszczonej łączności podczas integracji z innymi sprzętami. Jedocześnie wszystkie poprzednie ustawienia i wybrane, zapisane rozwiązania systemu Philips Hue zostaną zachowane, dzięki czemu po aktualizacji Hue Bridge o Matter, użytkownicy będą mogli nadal korzystać z szerokiej gamy funkcji umożliwiających personalizację ich domów za pomocą inteligentnego oświetlenia, w tym scen świetlnych, zautomatyzowanych harmonogramów czy zaawansowanych możliwości urozmaicenia rozrywki.

Protokół Matter ma zostać wprowadzony przez Connectivity Standards Alliance w ostatnim kwartale 2021 roku. Aktualizacja oprogramowania mostka Hue będzie dostępna na całym świecie wkrótce po wprowadzeniu protokołu.

Matter
„Matter” to ujednolicony protokół łączności oparty na protokole IP, który będzie używany do budowania i łączenia ekosystemów Internetu rzeczy, znanego wcześniej jako „Project CHIP”. Jest wolny od opłat licencyjnych i umożliwia komunikację między szeroką gamą inteligentnych urządzeń. Dzięki Matter konsumenci i firmy mogą wybierać marki, które mają funkcjonować w ich inteligentnym domu lub budynku komercyjnym będąc pewnym, że będą działać harmonijnie.
Matter zapewnia, że ​​inteligentne urządzenia domowe są kompatybilne z inteligentnymi usługami domowymi i usługami głosowymi, takimi jak Amazon Alexa, HomeKit, Google Assistant, SmartThings i nie tylko, z pierwszą specyfikacją Matter działającą w istniejących technologiach sieciowych, takich jak Ethernet, WiFi, Thread i Bluetooth Low Energy.
Wśród pierwszych użytkowników, którzy zdecydowali się na wdrożenie, są Amazon, ASSA ABLOY, Comcast, Espressif Systems, Eve Systems, Google, Grundfos Holding A/S, Huawei, Infineon Technologies, LEEDARSON, Legrand, Nanoleaf, Nordic Semiconductor, NXP Semiconductors, Qorvo, Resideo, Schlage, Schneider Electric, Signify, Silicon Labs, SmartThings, Somfy, STMicroelectronics, Texas Instruments, Tuya Smart, Ubisys, Wulian i Zumtobel Group.
Pierwsze urządzenia wykorzystujące Matter mogą pojawić się pod koniec 2021 roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas