Facebook

Schneider Electric wprowadza Micro Data Center EcoStruxure

Oferta EcoStruxure Micro Data Center firmy Schneider Electric przeznaczona do działania w wymagających środowiskach przemysłowych i produkcyjnych będzie dostępna w Europie od czerwca 2021 roku. Nowe mikro centra danych z certyfikatem IP i NEMA to odporne i szybkie we wdrożeniu rozwiązanie, ułatwiające zarządzanie infrastrukturą obliczeniową w edge computing.

Coraz więcej operatorów przemysłowych wdraża technologie Przemysłu 4.0 w celu zwiększenia produktywności, bezpieczeństwa i stopnia automatyzacji. W tej sytuacji mikro centra danych stają się niezbędne do wdrażania podstawowych elementów, od konwergencji IT i OT po umożliwienie zastosowania technologii IIoT. W ramach oferty Schneider Electric dostępnych będzie sześć nowych modeli w rozmiarach 16U, 24U i 42U, które zapewniają elastyczność i łatwą skalowalność.

Rozwiązania EcoStruxure Micro Data Center to konfigurowalne, wstępnie skonfigurowane, zamknięte systemy szaf „rack”, które obejmują zasilanie, chłodzenie oraz systemy bezpieczeństwa i zarządzania. Sposób w jaki zostały zaprojektowane pozwala zaoszczędzić na kosztach inżynierii terenowej, uruchomić systemy szybciej i obniżyć koszty utrzymania i konserwacji. Mikro centra danych wykorzystują istniejącą infrastrukturę i mogą potencjalnie znacznie zmniejszyć wydatki kapitałowe w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas