Facebook

Wystartowała XII edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

30 maja wyścigiem w Krośnie Odrzańskim rozpoczęła się XII edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Na starcie stanęło prawie 500 kolarzy.

Impreza ma charakter otwarty – biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy są klasyfikowani w odrębnej kategorii Elita. Każdy może wybrać dystans odpowiedni dla siebie – od 10 km na dystansie Fan, aż po dystans GIGA – około 65 km. Uczestnicy klasyfikowani są i zdobywają trofea w ponad 40 kategoriach (w podziale według płci, wieku i dystansu).

W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy kategorię FAN – specjalnie dla osób, które chcą zobaczyć, o co chodzi w tym ściganiu się po lesie na rowerach. Dystans 10 km to świetna okazja, żeby dosłownie „z marszu”, bez specjalnego przygotowania czy drogiego sprzętu, wziąć udział w fajnej imprezie sportowej, poczuć tę atmosferę, sportową mobilizację, sprawić sobie frajdę, spróbować swoich sił – mówi Joanna Balawajder, która z ramienia Kaczmarek Electric sprawuje nadzór nad organizacją XII edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Krosno Odrzańskie już czwarty rok z rzędu organizuje maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W niedzielę uczestników przywitał burmistrz Marek Cybula, który zaraz potem wsiadł na rower i sam wziął udział w wyścigu. Kolejny start odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 czerwca w Żerkowie.

Inicjatorem i głównym sponsorem cyklu jest firma Kaczmarek Electric S.A. z siedzibą w Wolsztynie, działająca na terenie całej Polski. W 2017 roku powstało Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, które przejęło koordynację nad całym cyklem. 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas