Facebook

Kolejna umowa przyłączeniowa PKP Energetyka z PSE

PKP Energetyka podpisała z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) umowę przyłączeniową dla rozbudowanej rozdzielni i nowej stacji elektroenergetycznej w Warszawie.

Jak podano w komunikacie, na podstawie umowy podpisanej przez PKP Energetyka S.A. i PSE S.A., w dniu 30 kwietnia 2021 r., w ciągu trzech najbliższych lat zrealizowana zostanie nowoczesna inwestycja, dzięki której sieć PKP Energetyka uzyska kolejny punkt przyłączenia do sieci przesyłowej PSE. Realizacja projektu przełoży się na wzrost mocy w sieci PKP Energetyka i wpłynie pozytywnie na jakość i pewność zasilania jej klientów.

Nowa stacja PKP Energetyka, o parametrach 110/15 kV, powstanie w okolicach osiedla Golędzinów. Dla jej przyłączenia do sieci przesyłowej PSE rozbuduje rozdzielnię 110 kV w postaci stacji elektroenergetycznej (SE) 220/110 kV Praga, a PKP Energetyka wybuduje nową stację elektroenergetyczną Golędzinów oraz dwie linie kablowe, które połączą obie inwestycje.

To już drugie, bezpośrednie przyłączenie PKP Energetyka do sieci przesyłowej, po RPZ Gołąbki , przyłączonym do SE 220/110 kV Mory. Założeniem takich połączeń jest stabilizacja pracy sieci PKP Energetyka i zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii.

Zgodnie z umową, zakończenie realizacji przyłączenia wraz z budową nowej stacji elektroenergetycznej 110 kV/SN Golędzinów planowane jest na grudzień 2024 r.

PKP Energetyka
PKP Energetyka to jedna z większych z firm energetycznych w Polsce. Łączy kolej z systemem energetycznym kraju. Odpowiada za niezawodność i jakość dostaw energii dla transportu kolejowego. PKP Energetyka działa od 2001 r., a od 2015 r. jest częścią jednego z największych funduszy inwestycyjnych na świecie – CVC Capital Partners.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas