Facebook

ABB zelektryfikuje flotę do 2030 roku

Koncern ABB ogłosił, iż do 2030 roku zelektryfikuje swoją flotę ponad 10 000 pojazdów. Plany firmy dotyczące ochrony klimatu obejmują również wykorzystanie wyłącznie energii odnawialnej, a także ustalenie celów w zakresie efektywności energetycznej i systemów zarządzania energią.

W Szwecji ABB rozpoczęła już konwersję około 700 swoich samochodów firmowych na pojazdy całkowicie elektryczne. W Wielkiej Brytanii ogłoszono w zeszłym roku, że do 2025 roku ponad 500 samochodów firmowych zostanie przekształconych we flotę w pełni elektryczną.

ABB ogłosiło, że przyłączyło się do trzech inicjatyw prowadzonych przez organizację non-profit The Climate Group. Pierwszą z nich jest inicjatywa EV100 dotycząca dekarbonizacji flot do 2030 r. Elektryfikacja floty to tylko część planu grupy, która ma osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2 do 2030 roku.

Również w tym celu ABB przystąpiła do inicjatywy RE100, zobowiązując się do pozyskiwania 100% potrzebnej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 2030 r. W ubiegłym roku 32% energii elektrycznej potrzebnej ABB zostało zakupione jako „certyfikowana zielona energia elektryczna” lub wytworzone z własnej energii fotowoltaicznej.

Trzecią inicjatywą The Climate Group, do której dołączyła ABB, jest inicjatywa EP100, w ramach której ABB zobowiązała się do wyznaczania celów w zakresie efektywności energetycznej i dalszego wdrażania systemów zarządzania energią w zakładach firmy. ABB twierdzi, że już ponad 100 zakładów jest objętych zewnętrznie certyfikowanymi lub deklarowanymi przez siebie systemami zarządzania energią.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas