Facebook

Termostaty KTO 111 i KTS 111 firmy Stego

W ofercie firmy Stego pojawiły się nowe termostaty serii KTO 111 oraz KTS 111. Mają one zastąpić obecne już na rynku termostaty serii KTO 011 i KTS 011. Urządzenia te najczęściej używane są w systemach klimatyzacji szaf sterowniczych w celu sterowania układami ogrzewania i chłodzenia.

Termostaty mechaniczne KTO 111 i KTS 111 to dwustanowe regulatory, które dzięki zoptymalizowanej obudowie i ulepszonym przepływie powietrza, mogą być użytkowane w aplikacjach do wysokości 5000 m.

Projektanci firmy Stego wprowadzili w nowej konstrukcji kilka udogodnień. Terminale przyłączeniowe zostały przeniesione z dołu na przód obudowy urządzenia, tak aby technik miał bezpośredni dostęp do zacisków. Same zaciski również wymieniono z tradycyjnych (śrubowych) na samozaciskowe (sprężynowe), co zapewnia stały docisk przewodów oraz zapobiega ich luzowaniu. Dzięki temu skraca się czas montażu. Najbardziej widoczną zmianą jest powiększone pokrętło nastawy. Dzięki temu operator może łatwiej odczytać wybraną wartość oraz dokładniej ustawić temperaturę zadziałania termostatu. Powiększone szczeliny wentylacyjne z tyłu obudowy aparatu zapewniają lepszy obieg powietrza, a co za tym idzie – krótszy czas reakcji na zmiany temperatury. Jedną z rzeczy, które nie uległy zmianie są wymiary nowych termostatów. Produkty KTO 111 / KTS 111 to nadal kompaktowe urządzenia, dostępne w wielu zakresach nastaw.

Temperatura pracy termostatów wynosi od -45oC do +80oC w środowisku o maksymalnej wilgotności względnej do 90% (bez kondensacji). Urządzenia zostały opracowane dla stopnia ochrony IP20 i 2 klasy ochrony. Osiągają żywotność 100 000 cykli. Są odpowiednie dla obwodów napięciowych: AC 250 V, AC 120V i DC 24 do 72 V. Maksymalny prąd rozruchowy wynosi AC 16 A przez 10 sekund. Różnica temperatur przełączania (histereza) wynosi 7K z tolerancją ±4 K.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas