Facebook

Luxon LED wymieni oprawy w zakładach CIECH

Luxon LED wygrał przetarg na poprawę efektywności energetycznej w zakładach CIECH Soda Polska, spółki wchodzącej w skład grupy CIECH, jednego z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wymienione zostanie ponad 14 000 opraw oświetleniowych w zakładach sodowych w Inowrocławiu i Janikowie, co przełoży się na zmniejszenie zużycia energii o prawie 10 000 MWh rocznie i ponad 3 mln zł oszczędności.

W 2020 roku został rozpisany przetarg na kompleksową wymianę oświetlenia w zakładach Grupy CIECH w Inowrocławiu i Janikowie. Przetarg wygrała firma, która zaoferowała najbardziej korzystne rozwiązanie pod kątem efektywności energetycznej i wzięła na siebie odpowiedzialność za efekt energetyczny.

– Wymiana opraw oświetleniowych jest elementem systematycznego zmniejszania, w ujęciu rocznym, ilości energii potrzebnej do funkcjonowania naszych zakładów. Nasze ambitne plany w obszarze dekarbonizacji to także zwiększanie efektywności energetycznej i zmniejszanie dzięki temu globalnych emisji CO2. Wymiana ponad 14 tys. opraw oświetleniowych to tylko jedna z kilkudziesięciu inicjatyw podejmowanych w tym celu przez CIECH – mówi Jarosław Ptaszyński, Prezes Zarządu CIECH Soda Polska.

Cały projekt ma być zrealizowany do końca tego roku, a prace będą odbywać się na czynnym obiekcie nie zakłócając pracy produkcji zakładów. Po zakończeniu projektu spółka CIECH Soda Polska pozyska dodatkowe 2 mln zł z tytułu sprzedaży tzw. białych certyfikatów – świadectw wydawanych przez Urząd Regulacji Energetyki, potwierdzających zwiększenie efektywności energetycznej wynikającej z realizacji przedsięwzięcia.

– Dla firmy Luxon jest to kolejny duży przetarg, który realizujemy dla lidera w branży przemysłowej. Widać, że firmy coraz poważniej podchodzą do oszczędności energetycznych i do redukcji emisji CO2 do środowiska. Drugim silnym trendem jaki obserwujemy jest także poprawa warunków pracy i dbałość o komfort pracowników – mówi Maciej Szott, wiceprezes Luxon Sp. z o.o.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas