Facebook

HMS Networks obejmuje udziały w Owasys Advanced Wireless Devices

HMS Industrial Networks AB, spółka zależna należąca w całości do HMS Networks AB, 1 lipca 2021 r. nabyła 60% udziałów hiszpańskiej firmy Owasys Advanced Wireless Devices S.L.

Firma Owasys z siedzibą w Bilbao zatrudnia 20 pracowników i zajmuje się komunikacją bezprzewodową, projektując i wytwarzając produkty do pojazdów użytkowych i maszyn przemysłowych. Owasys oferuje platformy komunikacji bezprzewodowej typu embedded, umożliwiające zdalne monitorowanie i sterowanie szeroką gamą maszyn mobilnych. Portfolio obejmuje kluczowe produkty, takie jak owa4x – bramkę IoT do przetwarzania i przesyłania danych z przewodowych i bezprzewodowych czujników, urządzeń i wyposażenia peryferyjnego do chmury oraz owa450, która jest platformą IoT do kontrolowania i monitorowania danych z pojazdów i maszyn przemysłowych na krawędzi sieci (Edge).

Nabycie udziałów w Owasys umożliwia firmie HMS wejście do pionu maszyn mobilnych i pojazdów użytkowych, co jest interesującą częścią naszego strategicznie ważnego pola działalności „Information Centric”. Dzięki Owasys wzmacniamy pozycję firmy w zakresie rozwiązań zdalnego dostępu i przetwarzania danych, wykraczając poza ugruntowaną pozycję w obszarze automatyzacji fabryk. Owasys ma imponującą technologię i bazę klientów, biorąc pod uwagę wielkość firmy, a HMS zapewni dobrą platformę dla przyszłego rozwoju przedsiębiorstwa – podkreśla Staffan Dahlström, dyrektor generalny HMS Networks,

HMS przejęło 60% udziałów w Owasys od istniejącego zespołu zarządzającego, który pozostaje właścicielem 40% udziałów i będzie nadal kierować biznesem. Oczekuje się, że Owasys osiągnie sprzedaż netto na poziomie 5,5 mln euro i EBIT na poziomie 1,4 mln w 2021 r.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas