Facebook

Mierniki cęgowe Fluke 377 i 378 True RMS

Oferta firmy Fluke poszerzyła się o mierniki cęgowe Fluke 377 i 378 True RMS. Pozwalają one m.in. na bezkontaktowy pomiar napięcia i prądu z technologią FieldSense, pomiar napięć i prądów trójfazowych w trzech szybkich krokach oraz bezprzewodową transmisję danych pomiarowych dzięki Fluke Connect.

Mierniki cęgowe Fluke 377 i 378 True RMS wykorzystują technologię FieldSense, która eliminuje konieczność bezpośredniego kontaktu z przewodami pod napięciem. Użytkownicy otrzymują dokładne odczyty napięcia i natężenia prądu jednocześnie, podłączając miernik do dowolnego uziemienia. Czytelny wyświetlacz zmienia kolor na zielony, gdy wykryty zostaje stabilny pomiar FieldSense. Jest to szczególnie pomocne w hałaśliwym otoczeniu.

Końcówka pomiarowa iFlex

Elastyczna końcówka pomiarowa iFlex umożliwia dostęp do dużych przewodów w ciasnych przestrzeniach i jest odpowiednia dla prądów przemiennych do 2500 A. Możliwość rejestrowania prądów przemiennych do 1000 A, a nawet do 2500 A w trybie True RMS przy użyciu końcówki pomiarowej iFlex sprawia, że seria Fluke 377/378 jest bardzo dobrze przystosowana do pomiarów wysokiego napięcia, w tym systemów trójfazowych. Badanie systemów trójfazowych wymaga trzech prostych kroków, w celu uzyskania kompletnego zestawu wartości między fazami oraz między fazą a przewodem neutralnym. Wszystkie wartości pomiarowe są wyświetlane obok siebie na podwójnym wyświetlaczu.

Fluke Connect

Oba mierniki są również dostępne w wersjach „FC” (Fluke Connect), jako 377 FC i 378 FC z interfejsem Bluetooth. Oprogramowanie pozwala na zdalne rejestrowanie, ocenę i monitorowanie pomiarów w celu wykrycia usterek okresowych, które mogą być trudne do zdiagnozowania. Wersje FC automatycznie pokazują również rotację faz, które mogą być wyświetlane na smartfonie i zapisywane w chmurze za pośrednictwem oprogramowania Fluke Connect. Eliminują w ten sposób potrzebę wpisywania lub odręcznych notatek, które zabierają czas i mogą wprowadzać błędy. Fluke Connect umożliwia technikom utrzymania ruchu i pracownikom serwisu rejestrowanie zmierzonych wartości i ich zdalne udostępnianie.

Wskaźnik jakości zasilania

Miernik cęgowy 378 FC posiada unikalny wskaźnik jakości zasilania (PQ). Urządzenie stale sprawdza procent harmonicznych napięcia i prądu oraz monitoruje współczynnik mocy. Pozwala to użytkownikom na szybkie sprawdzenie, czy badane problemy są związane z zasilaniem, czy z podłączonymi urządzeniami elektrycznymi.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas