Facebook

ABB dostarczy ładowarki do Wielkiej Brytanii

ABB dostarczy ładowarki na potrzeby brytyjskiego projektu „Gridserve Electric Highway”, który umożliwi szybkie ładowanie pojazdów na większości brytyjskich autostrad.

Sieć Gridserve Electric Highway obejmie swoim zasięgiem 85% brytyjskich autostrad oraz większe i mniejsze miasta w całym kraju. W Wielkiej Brytanii stosunkowo szybko przybywa użytkowników elektrycznych pojazdów. Tylko w latach 2019-2020 na Wyspach odnotowano trzykrotny wzrost rejestracji pojazdów elektrycznych.

Inwestycja będzie opierać się na ładowarkach Ultrafast DC 350 kW ABB, które zostaną zainstalowane w 50 nowych punktach ładowania (w każdym z punktów stanie od 6 do 12 ładowarek). Kolejnych 300 ładowarek Fast DC 60 kW umożliwi modernizację 150 istniejących punktów ładowania, które firma Gridserve przejęła od Ecotricity. Jeszcze do końca 2021 roku ma działać ponad 10 nowych punktów ładowania.

W projekcie Electric Highway wykorzystano doświadczenia ABB przy współtworzeniu pionierskiego centrum ładowania Electric Forecourt Gridserve w Braintree w hrabstwie Essex. Placówka ta stanowi część tzw. infrastruktury „sun-to-wheel”, która ma dostarczać tanią i czystą energię do sieci Gridserve. Energia pochodzi z rozciągających się nad stacjami ładowania „słonecznych wiat” oraz z sieci hybrydowych farm słonecznych – informuje koncern ABB.

Od 2010 roku ABB sprzedała ponad 400 tys. stacji do ładowania samochodów elektrycznych na ponad 85 rynkach świata, z czego ponad 20 tys. stacji szybkiego ładowania.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas