Facebook

Zakończono budowę największej farmy PV w Polsce

W Brudzewie w powiecie tureckim ukończono montaż 155 tys. modułów na farmie fotowoltaicznej. Instalacja jest największą farmą słoneczną w Polsce, a inwestor zaplanował już kolejną rozbudowę. W przyszłości moc modułów zostanie zwiększona z 70 do 1000 MW.

Wykonawca tej inwestycji – konsorcjum eSoleo i PAK SERWIS ukończyło montaż 155 000 modułów PV o łącznej mocy 70 MW w niecałe 180 dni. Należąca do GK ZEPAK farma budowana jest na terenach pogórniczych.

Budowa farmy Brudzew jest elementem strategii ZE PAK związanej z rozwojem generacji energii ze źródeł odnawialnych. Będzie to największa farma fotowoltaiczna w Polsce. Oficjalne oddanie do eksploatacji ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni. Sprzedaż energii będzie realizowana w ramach wieloletniej umowy PPA zawartej przez spółkę celową PAK-PCE Fotowoltaika sp. z o.o. z Polkomtel sp. z o.o.

ZE PAK rozpoczął już przygotowania do rozbudowy farmy o 250 MW. Po ukończeniu tego etapu planowana jest kolejna rozbudowa, która pozwoli instalacji osiągnąć moc blisko 1000 MW. Całość ma być połączona z hydrolizerem do produkcji zielonego wodoru.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas