Facebook

System montażu IBC AeroFix G3

IBC Solar, producent systemów PV i dostawca rozwiązań dla magazynowania energii, wprowadza na rynek nową wersję aerodynamicznego systemu IBC AeroFix, przeznaczonego do montażu na dachach płaskich. AeroFix G3 daje możliwość dostosowania do różnorodnych wymiarów modułów PV. Szeroka gama opcji montażu oraz możliwość łączenia szerokich i wąskich szyn nośnych zapewniają wysoką elastyczność.

Nowy AeroFix G3 umożliwia instalację paneli o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm. Zintegrowane połączenie uchylne w podporze montażowej systemu pozwala instalować moduły bez dodatkowych naprężeń mechanicznych, co znacznie niweluje ryzyko uszkodzenia ogniwa i utraty wydajności.

Nowością w IBC AeroFix G3 jest możliwość łączenia w jednym systemie montażowym szerokich i wąskich szyn nośnych. Takie rozwiązanie w przypadkach stabilnych powierzchni dachowych lub fragmentów instalacji o obniżonym balaście pozwala wykorzystywać ekonomiczną szynę wąską. Moduły AeroFix G3 mogą być instalowane w sześciu różnych wariantach – zarówno poprzecznie, jak i pionowo oraz w ustawieniu pod kątem 8, 10 lub 15 stopni w kierunku południowym lub wschód-zachód.

Kanały kablowe
System AeroFix G3 został wyposażony w szerokie szyny nośne, w które wbudowano kanały kablowe mogące pomieścić 28 x 6 mm² kabli. Szyny podłogowe zapewniają dużą powierzchnię styku, a tym samym niski nacisk powierzchniowy i równomierny rozkład obciążeń na całym dachu.

Nowy AeroFix G3 jest zgodny z najnowszymi kryteriami Wind Technology Society (WtG).

https://www.ibc-solar.pl/produkty/systemy-montazowe-ibc/ibc-aerofix-g3/

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas