Facebook

Nowa inwestycja Fanuc w Niemczech

Japoński producent robotów Fanuc buduje w Neuhausen, niedaleko Stuttgartu w Niemczech, nowe centrum badawczo – rozwojowe. Znajdzie się w nim centrum badawcze Fanuc oraz europejskie centrum wsparcia technicznego. Uruchomienie planowane jest na 2023 rok.

Firma Fanuc rozpoczęła budowę nowego centrum badawczo-rozwojowego w niemieckiej filii w Nauhausen na południe od Stuttgartu. Centrum techniczne będzie czwartym budynkiem w tej lokalizacji. Łącznie Fanuc zainwestuje około 22 mln EUR w budynek i niedawno ukończony parking. Nowy obiekt o powierzchni około 6 tys. m kw. będzie mieścił europejską organizację wsparcia technicznego i europejskie centrum rozwoju Fanuc.

Jak napisano w komunikacie, w przyszłości znajdzie się tam więcej miejsca na rozwój oprogramowania i testy, a także testy funkcjonalne i aplikacyjne na różnych maszynach i robotach. Sama hala maszynowa centrum technicznego zajmie ponad 2 tys. m kw. Centrum B+R w Europie sprawia, że potrzeby tutejszych klientów bezpośrednio wpływają na rozwój produktów realizowany w centrali firmy w Japonii.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas