Facebook

Onde notuje wzrost wyników finansowych

Onde w pierwszym półroczu 2021 roku znacząco zwiększyło sprzedaż i wynik operacyjny względem tego samego okresu przed rokiem.

Firma Onde, polski wykonawca farm wiatrowych i fotowoltaicznych, zanotowała w pierwszym półroczu 2021 roku 587 mln zł przychodów i 53 mln znormalizowanego zysku operacyjnego oraz 16,3 mln zł zysku netto. Oznacza to znaczący wzrost wyników finansowych,  za który odpowiada głównie segment budownictwa OZE, który jest obecnie kluczowym obszarem biznesowym dla spółki. Onde zamierza znacznie poszerzyć swoją obecność na tym rynku, rozwijając projekty słoneczne i wiatrowe na własny rachunek. Na ten cel pozyskano podczas pierwszej oferty publicznej akcji zakończonej w lipcu br. 214,5 mln zł.

Wyniki spółki w pierwszym półroczu były zgodne z naszymi założeniami. Chcemy dynamicznie zwiększać przychody z wykonawstwa OZE, a jednocześnie stać się jednym z czołowych deweloperów farm słonecznych w Polsce. To pozwoli nam w pełni wykorzystać korzyści płynące z rewolucyjnych zmian na rynku energii, skierowanej na rozwiązania zeroemisyjne – mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE.

Obecnie backlog spółki w wykonawstwie wart jest około 913 mln zł, z czego ponad 550 mln zł przypada na budownictwo OZE. Do realizacji jeszcze w tym roku jest 587 mln zł zakontraktowanych przychodów.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas