Facebook

Photon Energy zrealizował instalację OZE w Australii

Photon Energy Engineering Australia, australijska spółka zależna Photon Energy, dedykowana do kontraktów EPC (projektowanie, dostawa i montaż urządzeń), przekazała władzom wyspy Lord Howe w Nowej Południowej Walii (Lord Howe Island Board) gotową hybrydową instalację OZE o mocy 1328 MW.

Wyspa Lord Howe jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i znajduje się na Morzu Tasmana, 700 km na północny wschód od Sydney. Montowana do gruntu instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynem energii Tesla Powerpack została specjalnie zaprojektowana dla odległych lokalizacji, takich jak Lord Howe. Jest zintegrowana z lokalną mikrosiecią oraz generatorami diesla, stanowiących dotychczas główne źródło zasilania wyspy.

Instalacja składa się z 3240 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 1328 MW, podłączonych do Tesla Powerpack o pojemności 3712 MWh sterowanych przez Tesla Microgrid Controller. Prace rozpoczęły się w lutym 2020 r. i zostały zakończone po 14 miesiącach.

Od ponad sześciu miesięcy system dostarcza lokalnej społeczności czystą energię elektryczną, pracując w sierpniu, często przez pięć dób bez przerwy, bez konieczności użycia oleju napędowego. Informacje o produkcji energii przez system można śledzić w czasie rzeczywistym online pod adresem:
http://photonscada.com/data/perspective/client/LHI

Za pośrednictwem Australijskiej Agnecji Energii Odnawialnej rząd Australii przeznaczył na projekt kwotę 4,5 mln AUD z całego budżetu, który wynosił w sumie 11,1 mln AUD. Z kolei władze wyspy uzyskały kredyt w wysokości 5,9 mln AUD od rządu Nowej Południowej Walii, a resztę kosztów inwestycji pokryły ze środków własnych.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się pod adresem: https://www.photonenergy.com/en/photon-energy/case-studies/hybrid-solar-system-for-a-unesco-world-heritage-site.html.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas