Facebook

Onde zakupiło projekty PV o mocy 90 MW

Firma Onde zakupiła 100% udziałów w dwóch spółkach celowych posiadających projekty fotowoltaiczne o łącznym potencjale 90 MW. Zwiększyło to wielkość portfolio inwestycyjnego spółki do około 0,7 GW.

Kupione właśnie projekty farm – na wczesnym etapie zaawansowania, przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę – są zlokalizowane w województwach zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

Onde zamierza dynamicznie budować portfolio projektów OZE, które będą realizowane w formule develop-build-sell. Na ten cel pozyskano 214,5 mln zł w ramach zakończonego niedawno IPO. Część tych środków – około 70 mln zł – została już przeznaczona na refinansowanie projektów nabytych wcześniej.

W tym roku planujemy wydać na poszerzenie naszego portfolio projektów OZE jeszcze około 50-60 mln zł. Pozyskane właśnie 90 MW to jedna z pierwszych takich transakcji. Mamy duże apetyty, ale chcemy kupować w sposób przemyślany, celując w dobre i bezpieczne projekty, które najlepiej rokują pod kątem realizacji i rentowności – tak, aby jak najwydajniej spożytkować kapitał pozyskany od inwestorów. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, będziemy więc prosić inwestorów o cierpliwość i zaufanie – mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE.

Obecnie potencjał portfolio Onde to około 700 MW zakupionych i około 700 MW projektów zabezpieczonych listami intencyjnymi. Komercjalizacji pierwszych projektów można spodziewać się w przyszłym roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas