Facebook

Przetwornica częstotliwości Nordac ON

Nordac ON firmy Nord Drivesystems to kompaktowy i inteligentny falownik do zastosowań zdecentralizowanych. Jest montowany bezpośrednio na obudowie napędu i pokrywa niższe zakresy mocy do 1,0 kW. Plany produkcyjne obejmują dwie wersje dostępne w trzech wielkościach – Nordac ON został zaprojektowany do użytku z silnikami asynchronicznymi, natomiast Nordac ON+ jest przeznaczony do współpracy z silnikami synchronicznymi i uzupełnia portfolio wysokosprawnych rozwiązań Nord o nową generację silników IE5+.

Obie wersje przetwornic posiadają zintegrowany interfejs Ethernet, dzięki czemu są przystosowane do integracji z nowoczesnymi systemami automatyki. Niezależnie od tego, czy chodzi o ProfiNet, EtherNet/IP czy EtherCAT, wymagany protokół można łatwo ustawić za pomocą odpowiednich parametrów.
Nowa przetwornica częstotliwości została specjalnie dopasowana pod kątem docelowych zastosowań technologii przenośników poziomych. Standaryzacja obejmuje wszystkie wymagania branżowe. Wszystkie połączenia są wtykowe i zapewniają możliwość szybkiego, łatwego i minimalizującego błędy uruchomienia oraz konserwacji na miejscu. Wyposażenie obejmuje interfejs diagnostyczny, cztery wejścia cyfrowe oraz (w wersji Nordac ON+) dodatkowy, interfejs enkodera. Opcjonalnie dostępna jest obróbka powierzchni nsd tupH, bezpieczeństwo funkcjonalne (STO) i wewnętrzne rezystory hamowania do dynamicznych procesów start/stop. W przypadku, gdy falownik nie powinien lub nie może być zamontowany na silniku, można go alternatywnie zamontować na ścianie, umożliwiając podłączenie w pobliżu napędu.

Sterownik PLC
Podobnie jak w przypadku wszystkich przetwornic częstotliwości Nord, nowy członek rodziny Nordac został wyposażony w wydajny sterownik PLC dla realizacji funkcji w pobliżu napędu. Może on przetwarzać dane z podłączonych czujników i siłowników, autonomicznie inicjować sekwencje sterowania i przekazywać dane napędu i aplikacji do centrum sterowania, komponentów sieciowych lub do magazynu w chmurze. Pozwala to na ciągłe monitorowanie stanu wyposażenia, a tym samym stanowi podstawę dla koncepcji konserwacji predykcyjnej, a także optymalnego wymiarowania instalacji.

Nowy falownik będzie dostępny jako produkt seryjny w czwartym kwartale 2021 r. i oferowany początkowo w dwóch rozmiarach.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas