Facebook

System montażu IBC AeroFix G3

Firma IBC Solar AG wprowadza na rynek najnowszą wersję aerodynamicznego systemu IBC AeroFix, przeznaczonego do montażu na dachach płaskich. AeroFix G3 daje możliwość dostosowania do różnorodnych wymiarów modułów PV. Szeroka gama opcji montażu oraz możliwość łączenia szerokich i wąskich szyn nośnych zapewniają wysoką elastyczność.

System AeroFix G3 umożliwia instalację paneli o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm, a zintegrowane połączenie uchylne w podporze montażowej systemu pozwala instalować moduły bez dodatkowych naprężeń mechanicznych, co znacznie niweluje ryzyko uszkodzenia ogniwa i utraty wydajności.

Nowością w IBC AeroFix G3 jest możliwość łączenia w jednym systemie montażowym szerokich i wąskich szyn nośnych. Takie rozwiązanie w przypadku stabilnych powierzchni dachowych lub fragmentów instalacji o obniżonym balaście pozwala wykorzystywać ekonomiczną szynę wąską.

Moduły mogą być instalowane w sześciu różnych wariantach – zarówno poprzecznie, jak i pionowo oraz w ustawieniu pod kątem 8, 10 lub 15 stopni w kierunku południowym lub wschód-zachód.

System został wyposażony w szerokie szyny nośne, w które wbudowano kanały kablowe mogące pomieścić 28 x 6 mm² kabli. Ponadto szyny podłogowe zapewniają dużą powierzchnię styku, a tym samym niski nacisk powierzchniowy i równomierny rozkład obciążeń na całym dachu.

Podobnie jak we wcześniejszych modelach w nowym AeroFix G3 zastosowano aluminium i stal nierdzewną oraz zadbano o dopasowanie wszystkich komponentów. Gwarantuje to stabilność systemu i trwałość dla wszystkich rodzajów dachów płaskich, niezależnie od tego, czy są one pokryte folią, bitumem, żwirem, czy też roślinnością.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas