Facebook

ABB wprowadza ładowarkę Terra 360

ABB wprowadza na rynek jedną z najszybszych na świecie uniwersalnych ładowarek do samochodów elektrycznych. Urządzenie jest zaprojektowane do ładowania do czterech pojazdów jednocześnie.

Terra 360 firmy ABB to modułowa ładowarka, która może jednocześnie ładować do czterech pojazdów z funkcją dynamicznej dystrybucji energii. Urządzenie ma moc maksymalną 360 kW i jest w stanie w pełni naładować dowolny samochód elektryczny w ciągu 15 minut lub szybciej.

Użytkownik jest prowadzony przez proces ładowania dzięki innowacyjnemu systemowi oświetlenia, który pokazuje m.in. stan naładowania akumulatora EV oraz czas pozostały do zakończenia sesji ładowania. Urządzenie jest wyposażone w ergonomiczny system zarządzania kablami, który pomaga kierowcom szybko podłączyć się przy niewielkim wysiłku.

Ładowarki Terra 360 mogą być instalowane nie tylko na stacjach paliw, sklepach, punktach sprzedaży, ale także w siedzibach przedsiębiorstw dysponujących elektrycznymi samochodami osobowymi, dostawczymi czy ciężarowymi. Urządzenia są również dostosowane do obsługi wózków inwalidzkich.

Ładowarki Terra 360 są w pełni konfigurowalne. Aby je spersonalizować, użytkownicy mogą „oznakować” ładowarki, stosując różne foliowanie lub zmieniając kolor pasków świetlnych LED. Istnieje również możliwość dołączenia zintegrowanego 27-calowego ekranu reklamowego do odtwarzania wideo i zdjęć.

Ładowarka Terra 360 będzie dostępna w Europie od końca 2021 r., a w USA, Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku od 2022 r.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas