Facebook

Finał XII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

3 października 2021 roku w Wolsztynie odbył się ostatni, finałowy etap XII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W sumie podczas 11 etapów wystartowało 4235 zawodników. W Wolsztynie zostały także rozegrane, już po raz czwarty, amatorskie Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej w maratonie MTB.

XII edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB rozpoczęła się 30 maja wyścigiem w Krośnie Odrzańskim. Impreza ma charakter otwarty – biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy są klasyfikowani w odrębnej kategorii Elita. Każdy może wybrać dystans odpowiedni dla siebie – od 10 km na dystansie Fan, aż po dystans GIGA – około 65 km. Uczestnicy klasyfikowani są i zdobywają trofea w ponad 40 kategoriach (w podziale według płci, wieku i dystansu).
Ostatni etap rywalizacji w Wolsztynie zgromadził 510 zawodniczek i zawodników oraz wielu kibiców.

Amatorskie Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej

W trakcie ostatniego etapu XII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zostały rozegrane Amatorskie Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej. Panowie zmierzyli się na dystansie MEGA (44 km), a panie MINI (27 km). Koszulkę Mistrzyni Branży elektrotechnicznej zdobyła Karolina Maczuga. Rywalizację wśród panów wygrał Jarosław Łazaruk, który pokonał ten dystans z czasem 1 g. 39 min. i 12 s. Miejsca drugie i trzecie zajęli Jan Zozuliński i Robert Fabisiak.

Zwycięzcy Amatorskich Mistrzostw Polski Branży Elektrotechnicznej

W całym cyklu w tym roku wzięło udział 82 zawodników związanych zawodowo z branżą elektrotechniczną. Byli wśród nich elektromonterzy, instalatorzy, programiści, handlowcy, dyrektorzy, prezesi i właściciele firm. Reprezentowali firmy z sektora energetycznego, oświetleniowego, producentów, dystrybutorów i firmy usługowe.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB jest cyklem wyścigów rowerowych o ponadregionalnej randze, organizowanych na trasach województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Inicjatorem i głównym sponsorem cyklu jest firma Kaczmarek Electric S.A. z siedzibą w Wolsztynie, działająca na terenie całej Polski. W 2017 roku powstało Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, które przejęło koordynację nad całym cyklem.