Facebook

Pepperl+Fuchs uruchamia nowy obiekt

Firma Pepperl+Fuchs uruchomiła nowy kompleks produkcyjny w Trutnov w Czechach. Oznacza to zakończenie projektu rozpoczętego jeszcze w roku 2019. Zakład będzie wytwarzał głównie czujniki przemysłowe.

Nowy kompleks budynków zastąpi istniejące zakłady produkcyjne, które firma Pepperl+Fuchs nabyła od Siemensa w 2010 roku. Na terenie o łącznej powierzchni 8200 metrów kwadratowych zatrudnionych jest 230 osób. Poza obiektami produkcyjnymi i przylegającym magazynie, nowa lokalizacja oferuje przestrzenie dla inżynierii przemysłowej, badań i rozwoju oraz zarządzania jakością.

Obecnie zakład zaopatruje wszystkie inne europejskie oddziały Grupy Pepperl+Fuchs w zmontowane płytki obwodów drukowanych, natomiast – oprócz czujników indukcyjnych, które już wytwarzane są w Trutnov – będzie również w przyszłości wykorzystywany do produkcji złożonych czujników fotoelektrycznych.

Przemysł 4.0

Firma oznajmiła, że systemy produkcyjne w nowym zakładzie oparte są na zasadach Przemysłu 4.0 i stosują głównie rozwiązania z własnego portfolio. W gamie tych produktów znajdują się czujniki LiDAR, czujniki używane w trybie dyfuzyjnym oraz oparte na kamerach systemy prowadzenia po torze wykorzystywane w automatycznych systemach transportowych. W obiekcie, bazując na metodzie Kanban do wizualnego sterowania produkcją, zainstalowano także system RFID do automatycznego śledzenia obiegu towarów, co pozwala uprościć i przyspieszyć procesy produkcyjne.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas