Facebook

Enea wybuduje farmę PV o mocy 2MW

Enea Nowa Energia (Grupa Enea) wybuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 2 MW w gminie Gózd. Inwestycja jest pierwszym z projektów, które Enea Nowa Energia zamierza zrealizować w ramach programu „Fotowoltaika dla każdej gminy”.

Spółka podpisała z Gminą Gózd umowę na dzierżawę 2 ha gruntu. Złożyła już również wniosek o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, a kolejnym etapem inwestycji będzie uzyskanie wymaganych zgód i pozwoleń administracyjnych, w tym decyzji o warunkach zabudowy.

Umowa pomiędzy Eneą Nowa Energia a Gminą Gózd (powiat radomski) jest pierwszym dokumentem dzierżawy podpisanym w ramach realizowanego przez spółkę programu pn. „Fotowoltaika dla każdej Gminy”. Jego celem są inwestycje w rozwój odnawialnych źródeł energii na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, które będą przeprowadzane we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Umowa z Gminą Gózd i program „Fotowoltaika dla każdej gminy”, to część aktywnych działań Enei Nowa Energia służących pozyskaniu nowych mocy OZE dla Grupy Enea. Program jest autorskim pomysłem pracowników Enei Nowa Energia, których zaangażowanie doprowadziło do podpisania umowy, za co należą się ogromne podziękowania. Nie byłoby to możliwe również, gdyby nie otwartość władz Gozdu na współpracę, za którą serdecznie dziękuję Panu wójtowi – powiedział Krzysztof Czaban, prezes Enei Nowa Energia.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas