Facebook

Columbus Energy: prawie 3 mln zł straty w III kwartale

Columbus Energy odnotował 2,98 mln zł straty netto w III kw. 2021 r. wobec 24,43 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Przychody spadły o niemal jedną piątą do 172,4 mln zł (213,22 mln zł rok wcześniej).

Po trzech kwartałach przychody spółki wynoszą 508 mln zł (+8,5%), EBITDA 42,6 mln zł (-39% r/r), zysk netto 13,15 mln zł (-73%, w analogicznym okresie zeszłego roku było to 47,94 mln zł).

Osiągnięte przychody, wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, pokazują stabilizację i potencjał do dalszego skalowania biznesu. Niższa wartość EBITDA jest wypadkową dynamicznego wzrostu kosztów własnych, w tym znaczącego zwiększenia zatrudnienia. Wpływ na rentowność miały również koszty komponentów czy logistyki, co w kolejnych miesiącach powinno zostać przez spółkę skorygowane w cenie dla klienta końcowego – napisał w liście do akcjonariuszy Dawid Zieliński, prezes Columbusa.

Przez pierwsze trzy kwartały tego roku koncentrowaliśmy się na działaniach inwestycyjnych, dzięki którym mogliśmy skalować paletę produktów i usług, rozwijać procesy gwarantujące coraz wyższą jakość i powiększyliśmy o 40% r/r zespół, który realizuje coraz ambitniejsze cele. Daje to już konkretne efekty, co będzie widoczne w bieżącym kwartale. Nasza strategia przyniosła już skokowy wzrost podpisanych w październiku umów na instalacje fotowoltaiczne do rekordowego poziomu 22 700 kW w skali miesiąca oraz rekordowy wzrost sprzedaży pomp ciepła i innych produktów. To powinno spowodować konwersje na montaż w całym kwartale do prawie 40 000 kW, co również byłoby kwartalnym rekordem i wynikiem wyższym niż w okresie pierwszej fali boomu przy okazji ogłoszenia programu Mój Prąd – skomentował prezes Dawid Zieliński.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas