Facebook

Zeneris Projekty zadebiutował na NewConnect

Firma Zeneris Projekty S.A.d zajmująca się kompleksowymi usługami z zakresu instalacji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych 24 listopada zadebiutowała na giełdzie NewConnect. Spółka w kwietniu przeprowadziła ofertę publiczną akcji, z której pozyskała 3 mln zł, przeznaczonych m.in. na rozbudowę kanałów sprzedaży, akwizycje i rozszerzenie oferty m.in. o produkty związane z magazynowaniem energii.

Zeneris Projekty to spółka z kilkunastoletnim doświadczeniem w przygotowywaniu, projektowaniu i realizacji inwestycji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych w branży OZE. Oferuje ona kompleksową usługę realizacji inwestycji, w skład której wchodzą: bezpłatny audyt energetyczny, opracowanie koncepcji i projektu, pomoc w uzyskaniu pozwoleń administracyjnych, realizacja i wsparcie w pozyskaniu finansowania.

Zeneris Projekty historycznie współpracowała z takimi podmiotami jak Ikea, Volkswagen, Tauron Ciepło, Energa Wytwarzanie, czy miasta Poznań, Wrocław, Gdańsk. Dotychczas firma zrealizowała niemal 300 projektów hydro i fotowoltaicznych.

17 listopada Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę w sprawie wyznaczenia pierwszego dnia notowań w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect akcji zwykłych na okaziciela serii A (1 530 000 akcji) i serii B (229 010 akcji), datowanym na 24 listopada. Wcześniej , tj. 9 listopada GPW podjęła decyzję w sprawie wprowadzenia do obrotu ww. serii akcji.

Spółka w III kwartale br. wypracowała 3 mln zł przychodów ze sprzedaży (wobec 1,1 mln zł w analogicznym okresie sprzed roku). Zysk EBIT i netto w okresie lipiec – wrzesień br. wyniósł 0,2 mln zł (vs 0,1 mln zl r/r).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas