Facebook

InPost buduje stacje ładowania

InPost we współpracy z GreenWay Polska rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Stacje znajdą się w centrach dystrybucyjnych InPost oraz przy Paczkomatach.

W ramach projektu firma GreenWay Polska dostarczy i zainstaluje w centrach logistycznych InPost stacje ładowania AC oraz DC. GreenWay będzie się także zajmować zarządzaniem ładowarkami i ich serwisem.

Przeprowadzony latem tego roku przez InPost przetarg na budowę infrastruktury, dostawę i montaż stacji ładowania oraz zarządzanie i serwis był jak dotąd największym przetargiem branży elektromobilnej w Polsce – informuje InPost.

Mamy jedną z największych w Polsce flot samochodów elektrycznych i bardzo mocno inwestujemy w jej rozbudowę. Instalujemy panele fotowoltaiczne, aby Paczkomaty InPost były autonomiczne i ekologiczne, dodatkowo otoczone są antysmogową kostką. Teraz robimy kolejny krok – stacje ładowania samochodów elektrycznych. W przyszłości Paczkomat InPost będzie nie tylko wielousługowym punktem pozwalającym odbierać i nadawać przesyłki oraz realizować różnego rodzaju usługi – ale także autonomiczną stacja ładowania, gdzie będzie można naładować telefon, hulajnogę czy samochód – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Ponadto InPost zamierza powiększyć flotę o kolejne kilkaset pojazdów elektrycznych, w tym ponad 250 Nissanów e-NV200 oraz 10 eSprinterów w Mercedes Benz, które dołączyły do obecnej floty samochodów elektrycznych InPost.

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Firma istnieje od 2011 r. Na rynku polskim funkcjonuje od 2016 r. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 420 publicznych stacji ładowania, z czego w Polsce 299. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas