Siemens Energy zawiera partnerstwo z Google Cloud
Google Cloud i Siemens Energy ogłosili rozpoczęcie wieloletniej współpracy, której celem będzie cyfryzacja infrastruktury biznesowej, systemów i danych Siemens Energy dzięki wykorzystaniu Google Cloud.
W ramach partnerstwa Google Cloud wesprze migrację globalnej sieci centrów danych Siemens Energy do chmury, umożliwiając przeniesienie firmowych systemów SAP do nowoczesnego środowiska chmurowego.
– Szukaliśmy partnera, który nie tylko zapewni nam dostępność i skalowalność, ale także postawi przed nami wyzwanie wyjścia poza naszą strefę komfortu. Wiedzieliśmy, że wybór Google Cloud zapewnia większą niezawodność i mniej przestojów dla naszych systemów, co ma kluczowe znaczenie w branży energetycznej. Ale to również kultura współpracy i innowacyjności Google Cloud sprawiła, że to idealny partner na naszej drodze do tej ogromnej cyfrowej transformacji – powiedział Kian Mossanen, CIO w Siemens Energy.
Modernizacja centrów danych dzięki Google Cloud
Począwszy od drugiej połowy 2021 roku, Siemens Energy rozpoczął proces migracji do Google Cloud ponad 2,6 petabajtów danych dotyczących produkcji, łańcucha dostaw i czujników, do tej pory przechowywanych w wielu centrach danych. Siemens Energy określił harmonogram projektu, dążąc do ukończenia projektu migracji w ciągu piętnastu miesięcy.
Siemens Energy zobowiązał się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku, a Google Cloud pomoże w osiągnięciu tego celu dzięki chmurze neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, której zużycie energii jest w 100% pokryte zakupami ze źródeł odnawialnych.
SAP i Google Cloud
Siemens Energy przeniesie również do Google Cloud swoje aplikacje i dane z SAP Enterprise Resource Planning Central Component (ERP ECC) oraz Supply Chain Management. Zapewni to większą skalowalność, sprawność i elastyczność tych krytycznych dla biznesu systemów, a także dostęp do aplikacji SAP z niskimi opóźnieniami dla ponad 750 000 użytkowników w 84 krajach.
Ponadto Siemens Energy wykorzysta “RISE with SAP” w Google Cloud, przyspieszając przejście na SAP S/4HANA i tworząc podstawę dla przyszłego rozwoju rozległych środowisk i danych firmy w środowisku SAP.