Facebook

Seat otwiera centrum badań akumulatorów

Seat otwiera w Hiszpanii Centrum Testowe Energii (TCE), w którym będą projektowane i testowane systemy dla samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Inwestycja kosztowała ponad 7 mln EUR.

Nowy obiekt zlokalizowany jest w Martorell w Centrum Technicznym Seat. Będą w nim opracowywane i testowane systemy dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych Cupry, Seat oraz innych marek Grupy Volkswagen. TCE ma stać się także przestrzenią innowacji, współpracy i badań, oferując szkolenia dla młodych ludzi w zakresie produkcji samochodów elektrycznych. Inwestycja jest drugim tego typu miejscem w Europie.

TCE będzie przeprowadzać do 6000 różnych testów rocznie, co pozwoli nam zweryfikować oraz zagwarantować wydajność akumulatorów i systemów ładowania. Otwarcie nowego obiektu to świetna wiadomość, nie tylko ze względu na postępującą elektryfikację naszej firmy. Inwestycja pozwoli nam także pozycjonować się jako punkt odniesienia w rozwoju technologii przeznaczonej dla zrównoważonej elektromobilności – powiedział podczas otwarcia TCE wiceprezes firmy Seat Werner Tietz.

Zaawansowane testy

Zbudowane w ciągu 18 miesięcy Centrum Testowe zajmuje 1500 m2 i obejmuje pomieszczenia przeznaczone do walidacji modułów akumulatorowych. W obiekcie będą testowane baterie do platform MEB (elektrycznych) i MQB (hybrydowych), a także ładowarki stosowane we wszystkich pojazdach elektrycznych. W budynku mieści się również warsztat, w którym przeprowadzane będą próby systemu energetycznego, bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz integracji funkcji z całą elektroniką samochodów hybrydowych i elektrycznych. Akumulatory i moduły będą też sprawdzane w ekstremalnych warunkach termicznych, między -25ºC a +55ºC.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas