Facebook

Schneider Electric wprowadza ekologiczne opakowania

Firma Schneider Electric zdecydowała o rezygnacji z białych opakowań, generujących zanieczyszczenia chemiczne oraz większe zużycie energii w procesie produkcji. Tym samym, zgodnie z realizowaną strategią zrównoważonego rozwoju, firma mocniej stawia na ochronę środowiska. Najpóźniej na początku 2022 r. Schneider Electric będzie używać jedynie ekologicznych, brązowych opakowań tekturowych.

Nowe kartony, które będą wykorzystywane w Schneider Electric, w co najmniej 70% składają się z materiałów pochodzących z recyklingu, a bazę dla farb stanowią wyłącznie oleje roślinne lub woda. Wymiana białych opakowań na brązowe pozwala wyeliminować proces wybielania, a co za tym idzie – chemiczne i przemysłowe źródła zanieczyszczeń. Ta zmiana pozwoli m.in. na zmniejszenie zapotrzebowania na pulpę drzewną niezbędną do wykonania opakowań, redukcję zrzutu substancji chemicznych do wód gruntowych oraz niemal 90-proc. ograniczenie emisji pyłów.

Firma zapewnia, że zapasy dotychczas używanych opakowań zostaną w pełni wykorzystane, a zmiana na eko-kartony będzie przebiegać stopniowo, aby nie marnować zgromadzonych zasobów. Okres przejściowy potrwa kilka miesięcy i już na początku 2022 roku Schneider Electric będzie korzystać wyłącznie z nowych opakowań.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas