Facebook

Solaris dostarczy 60 autobusów elektrycznych do Madrytu

Przewoźnik stolicy Hiszpanii, EMT Madryt, zamówił 60 autobusów elektrycznych marki Solaris. Madryt postawił na baterie High Energy i ładowanie pantografowe, które zapewni autobusom wysoką operacyjność w każdych warunkach. Ciche i nie emitujące spalin autobusy Urbino 12 electric to flagowe pojazdy producenta. Wartość umowy wynosi ponad 30 milionów EUR.

Elektryczne Solarisy, na które zdecydował się madrycki przewoźnik, będą czerpać energię z nowoczesnych baterii o pojemności ponad 400 kWh, która zapewni metropolii odpowiedni zasięg i operacyjność autobusów. Szybkie uzupełnianie energii w bateriach będzie odbywać się poprzez tzw. „odwrócony” pantograf lub poprzez standardowe złącze kablowe typu plug-in. Za napęd pojazdów będzie odpowiadał silnik centralny o mocy 180 kW.

12-metrowe Solarisy zabiorą na swój pokład ponad 80 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Wydajna klimatyzacja, przyłącza USB i nowoczesny system informacji pasażerskiej zapewnią pasażerom komfort jazdy. Przewoźnik EMT postawił także na bezpieczeństwo i wygodę kierowców. Kabina kierowcy zostanie zaprojektowana w typie zamkniętym, z wysokimi szybami, co zagwarantuje kierowcy spokojną pracę, izolację i bezpieczną jazdę. Większą widoczność zapewnią zaś kamery zamiast lusterek bocznych, przekazujące obraz na ekrany wewnątrz pojazdu. Nowatorska konstrukcja urządzenia MirrorEye pozwala – wśród wielu innych zalet – zmniejszyć szerokość pojazdu, co będzie miało znaczenie w ruchliwej przestrzeni miejskiej Madrytu.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas