Facebook

88,1 mln zł przychodów Grodna w maju

Szacunkowe przychody Grupy Grodno za maj wyniosły 88,1 mln zł wobec
81,1 mln zł w analogicznym okresie przed rokiem, co oznacza wzrost o 9%. Narastająco po dwóch miesiącach bieżącego roku obrotowego było to 169,4 mln zł,
czyli o 10% więcej wobec 153,5 mln zł rok wcześniej.

Dużą rolę w odnotowanym wzroście sprzedaży niezmiennie odgrywał segment OZE,
w tym dynamiczny rozwój Grupy w obszarze pomp ciepła.
W całej Europie występują bardzo duże problemy z dostępnością pomp ciepła. W Grodnie przewidzieliśmy tę sytuację i już w zeszłym roku zakontraktowaliśmy odpowiednie dostawy. Teraz wygrywamy dostępnością, intensyfikujemy też działania marketingowe dla tych rozwiązań. Zainteresowanie pompami ciepła jest olbrzymie i biznesowo mają one bardzo duży potencjał. Zakładamy istotne umocnienie naszej pozycji w tej branży – wyjaśnił Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodno S.A.

Zarząd korzystnie ocenia również perspektywy dla sprzedaży w obszarze fotowoltaiki.
Sprzedaż fotowoltaiki od kwietnia pozostaje pod presją zmian w systemie rozliczeń. Spodziewaliśmy się tego, a nawet zakładaliśmy, że będzie znacznie gorzej. Niższe zainteresowanie domowymi instalacjami w większości rekompensujemy instalacjami komercyjnymi. Uważamy, że cały rynek fotowoltaiczny ma bardzo dobre perspektywy, m. in. w związku z rosnącą popularnością pomp ciepła, a także wysokimi cenami energii, gazu, węgla. Liczymy też na wzrost udziału magazynów energii w sprzedaży fotowoltaiki w drugiej połowie roku, przy dodatkowym wsparciu programu Mój Prąd – stwierdził prezes Andrzej Jurczak.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas