Facebook

ML System dostarczy moduły PV do Taurona

ML System podpisał umowę z Tauronem o wartości 10,6 mln euro na dostawę modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 37,1 MW. Zostaną one zainstalowane na aktualnie największej, budowanej farmie fotowoltaicznej w Polsce, zlokalizowanej w Mysłowicach. 

Jak wskazuje Tauron, farma fotowoltaiczna powstanie dwuetapowo: w pierwszym do eksploatacji oddanych zostanie około 37 MW, drugi z kolei przewiduje budowę instalacji o mocy około 60 MW (łącznie blisko 100 MW). Docelowo w Mysłowicach zostaną zainstalowane moduły fotowoltaiczne o łącznej powierzchni 16 ha. Tauron szacuje, że w ciągu roku instalacja wyprodukuje 39 tys. MWh zielonej energii, co odpowiada rocznym potrzebom 16 tys. gospodarstw domowych, przy jednoczesnym ograniczeniu emisji CO2 o prawie 30 tys. ton. Pierwsza energia elektryczna ma popłynąć z farmy w 2023 r.
Podpisany przez ML System kontrakt dotyczy budowy pierwszego etapu farmy fotowoltaicznej.
Stawiamy na dywersyfikację sprzedaży – nie tylko umacniamy naszą pozycję w segmencie fotowoltaiki klasycznej dla energetyki zawodowej i MŚP, uniezależniając się od rynku prosumenta, a także rozwijamy nasz potencjał w segmencie szkła powłokowego oraz realizujemy kolejne kamienie milowe w ramach strategii „nowej ery kwantowej”. Podpisana umowa rozbudowuje nasz obecny portfel zamówień do ponad 170 mln zł – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas