Facebook

Photon Energy ma umowę na utrzymanie farm PV o mocy 48 MWp

Photon Energy poinformował, że polska spółka zależna świadcząca usługi technicznego utrzymania instalacji PV (Photon Energy Operations PL Sp. o.o.) zawarła z pierwszym kluczowym klientem w Polce umowę na świadczenie pełnego zakresu usług Operations & Maintenance dla dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 48 MWp.

Pozyskanie naszego pierwszego kluczowego klienta na wysoce konkurencyjnym polskim rynku fotowoltaicznym stanowi kamień milowy w naszej strategii bycia partnerem pierwszego wyboru i liderem w dynamicznie rozwijającej się branży usług technicznego utrzymania (Operations & Maintenance) elektrowni fotowoltaicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przewidywany wzrost naszego portfela własnych instalacji i rosnąca liczba krajowych i międzynarodowych inwestorów w sektorze fotowoltaiki, stawia nas na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest świadczenie usług O&M dla instalacji PV o łącznej mocy 1.000 MWp na koniec 2024 r. – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy Group.

Zawarta umowa przybliża Photon Energy do osiągnięcia w Polsce, która jest największym rynkiem fotowoltaicznym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jednego z celów na 2022 r. jakim jest łączna moc instalacji PV, dla których świadczone są usługi technicznego utrzymania (O&M) na pozimie 100 MWp. Jest też kolejnym krokiem do osiągniecia długoterminowego celu świadczenia na wszystkich rynkach usług O&M dla instalacji o mocy 1 GWp do końca 2024 r. Obecnie dział Operations & Maintenance spółki obsługuje instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 328 MWp. Oprócz zawarcia istotnej umowy na świadczenie usług O&M, Photon Energy Operations PL Sp. o.o. z sukcesem zakończyła również proces certyfikacji ISO 9001:2015.

Dział Operations&Maintenance spółki obsługuje portfel własnych elektrowni fotowoltaicznych, a także instalacje PV należące do rosnącej liczby zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych inwestorów w regionie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas