Facebook

Columbus Energy zwiększył w czerwcu przychody

Columbus Energy odnotował w czerwcu br. przychody w wysokości prawie 30 mln zł wobec 22,3 mln zł w maju. Spółka zwiększyła też ilość zainstalowanej w miesiącu mocy – do 5,5 MW. 

Ustabilizowaliśmy sprzedaż dla klientów indywidualnych, która odpowiada za większość naszej marży, i spodziewamy się wzrostu w kolejnych miesiącach. Rynkowy popyt na fotowoltaikę oraz pompy ciepła odbudowuje się i szacuję, że w ciągu 6-12 miesięcy wróci do poziomów z połowy 2021 r. – powiedział prezes Dawid Zieliński. 

Jak podano w komunikacie, również ilość montaży rośnie zgodnie z planem, o ponad 30% m/m, a lipiec zapowiada się dobrze pod względem utrzymania dynamiki wzrostu przychodów. 

Generalnie sytuacja finansowo-organizacyjna spółki się stabilizuje, a sprzedaż części portfela farm fotowoltaicznych pozwoli nam poczuć cashflowowy komfort, który przełoży się na zredukowanie zadłużenia bankowego i obligacji praktycznie do zera. Wszystkie instytucje finansujące, z którymi współpracujemy, wykazują się zrozumieniem sytuacji rynkowej i widzą, że Columbus wraca do biznesowego zdrowia – dodał Dawid Zieliński. 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas