Facebook

Leuze uruchamia nową fabrykę w Malezji

Po trwającej 16 miesięcy budowie firma Leuze otwiera swój nowy zakład produkcyjny w Malakce (Malezja). Wkrótce będą tam produkowane czujniki Leuze przeznaczone na lokalny rynek azjatycki.

Budowa nowego obiektu, w którą zaangażowanych było wielu lokalnych partnerów, rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. W kwietniu 2022 roku – zakład został ukończony i po udanym etapie rozruchu ma zostać oficjalnie otwarty.

 Rozbudowa struktury produkcyjnej firmy Leuze

Aby sprostać wysokiemu globalnemu zapotrzebowaniu na swoje czujniki oraz zapewnić krótkie terminy dostaw, Leuze do końca roku planuje podwoić swoje moce produkcyjne. W tym celu firma realizuje strategię opartą na organizacji produkcji w wielu miejscach.
Nie tylko pozwoli nam to jeszcze bardziej zwiększyć nasz potencjał realizacji dostaw, ale umożliwi również optymalizację międzynarodowej logistyki firmy – wyjaśnia Sebastian Raible, dyrektor zarządzający Leuze electronic Malaysia i kierownik projektu budowy obiektu.


Nowy zakład w Malezji zasadniczo powiela układ głównego zakładu produkcyjnego znajdującego się w siedzibie Leuze w Owen/Teck (południowe Niemcy).
Wszystkie nasze zakłady na całym świecie tworzone są według takiego samego planu. Centra robocze są konstruowane, testowane a następnie budowane według wzoru najpierw w Niemczech, a następnie stosowane na całym świecie – wyjaśnia Jochen Wimmer, dyrektor zarządzający Leuze electronic group.

Większą część nowego zakładu stanowią obiekty produkcyjne i logistyczne o powierzchni 4500 m2. Dodatkowe 1000 m2 przeznaczone jest na cele administracyjne. W drugiej fazie możliwa jest rozbudowa na powierzchni do 7000 m2.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas