Facebook

Columbus Energy wchodzi na czeski rynek

Columbus Energy rozpoczął sprzedaż instalacji fotowoltaicznych w Republice Czeskiej. Polski dostawca usług OZE w ramach oferty zapewnia m.in. panele fotowoltaiczne Sunport, oparte na technologii MWT, z inwerterami marki Solis. Jak podano w komunikacie najważniejszym wyróżnikiem oferty Columbus na czeskim rynku PV jest szybki montaż instalacji.

Na początek Columbus oferuje czeskim klientom fotowoltaikę w zestawie z inwerterem hybrydowym i magazynem energii. Standardem na sąsiednim rynku jest zakup instalacji od razu z domowym magazynem, który pozwala zwiększyć poziom autokonsumpcji energii wyprodukowanej ze słońca.

Szybki montaż to jeden najistotniejszych elementów naszej przewagi konkurencyjnej. Popyt na montaż instalacji w Czechach jest obecnie tak duży, że większość firm działających na rynku wyznacza bardzo odległe terminy realizacji. Niektóre z nich wręcz wstrzymały przyjmowanie nowych klientów do końca 2023 r. – powiedział członek zarządu czeskiej spółki Columbus Energy a.s. Petr Vaverka.

Naszą ambicją jest montaż 500 do 1000 instalacji fotowoltaicznych miesięcznie. A w ciągu dwóch lat chcielibyśmy zostać numerem jeden na rynku – podkreślił wiceprezes Columbus Energy Michał Gondek.

W kolejnych krokach Columbus Energy a.s. będzie oferował pełną gamę produktów OZE, tj. pompy ciepła oraz ładowarki do samochodów elektrycznych. Przygotowuje też specjalną ofertę dla klientów biznesowych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas