Facebook

Dariusz Kowalczyk-Tomerski wiceprezesem Columbus Energy

Zarząd Columbus Energy S.A. poszerzył swój skład. Uchwałą Rady Nadzorczej, wiceprezesem Spółki został Dariusz Kowalczyk-Tomerski. Nowy wiceprezes będzie odpowiadał m.in. za dział realizacji oraz budowy farm i magazynów energii Columbus. Wśród koordynowanych przez niego obszarów znalazły się też: Biuro Obsługi Klienta, serwis oraz IT.

Dariusz Kowalczyk-Tomerski dołączy do Columbus jako doświadczony menedżer, o wysokich kwalifikacjach w zakresie zarządzania kosztami przedsiębiorstwa. Tym samym wypełni pewną lukę kompetencyjną w Spółce, a efekty jego działań będziemy mogli zobaczyć już w wynikach za trzeci kwartał br. Dodatkowo cieszy fakt, że z myślą o wyzwaniach w Columbusie, Dariusz zdecydował się wrócić z Warszawy do Krakowa – podobnie jak kiedyś nasz obecny dyrektor marketingu Łukasz Jaronik. Mając takich ludzi na pokładzie, nie obawiam się o przyszłość Columbusa – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Rozpoczynam swoją przygodę z Columbus w niełatwym momencie rynkowym, ale w firmie z wielkim potencjałem. Bardzo dziękuję prezesowi Dawidowi Zielińskiemu i Radzie Nadzorczej za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, powołując w skład zarządu. Liczę, że moje doświadczenie będzie pomocne w skutecznym zarządzaniu powierzonymi mi obszarami, co w efekcie przełoży się także na wyniki Spółki – twierdzi Dariusz Kowalczyk-Tomerski.

Dariusz Kowalczyk-Tomerski posiada 20-letnie doświadczenie w branży IT, budowy infrastruktury technicznej i jej utrzymania, ze specjalizacją w zakresie cyberbezpieczeństwa. Przez ostatnie 12 lat był prezesem TP Teltech (Orange Polska), gdzie odpowiadał m.in. za budowę największych projektów szerokopasmowych FTTH oraz LTE i 5G. W latach 2009-11 był pełnomocnikiem zarządu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego ds. wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji, dyrektora Departamentu Gospodarki i Społeczeństwa Informacyjnego, a w okresie 2006-08 zajmował stanowisko dyrektora Departamentu w Pionie Rynku Biznesowego Telekomunikacji Polskiej S.A.
Dariusz Kowalczyk-Tomerski jest także członkiem Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a w przeszłości pełnił funkcje: członka Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), członka Rady Informatyzacji oraz członka Zarządu Eris European Regional Information Society.
Absolwent Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Ukończył też podyplomowe studia EMBA oraz Zaawansowany Program Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas