Facebook

Ekoenergetyka otwiera oddział we Francji

Ekoenergetyka-France to nowy oddział polskiego producenta szybkich stacji ładowania, zielonogórskiej firmy Ekoenergetyka-Polska. Prezentacja spółki odbyła się na paryskich targach Mondial de l’Auto.

Ekoenergetyka-Polska od dłuższego czasu współpracuje z francuskimi partnerami, w tym także z publicznym przewoźnikiem – Regie Autonome des Transports Parisiens RATP, któremu dostarcza systemy szybkiego ładowania autobusów elektrycznych. RATP dąży do stworzenia w regionie Paryża w 100% przyjaznej dla środowiska, w pełni zeroemisyjnej floty autobusów. Realizacja tego celu wymaga przekształcenia połowy zajezdni autobusowych i wyposażenia ich w najnowocześniejsze systemy ładowania.
Powodem otwarcia nowej filii jest to, że odnieśliśmy wiele sukcesów tutaj we Francji i chcemy jeszcze skuteczniej wspierać sprzedaż i usługi posprzedażowe. Tworzymy firmę, aby wspierać bieżące kontrakty i biznesy, a ponadto dalej rozwijać sprzedaż na rynku – powiedział Petros Spinaris wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Ekoenergetyka-Polska i równocześnie Prezes Ekoenergetyka-France.

Firma zrekrutowała do nowej spółki doświadczonych ekspertów z branży elektromobilnej oraz samochodowej. Funkcję Area Managera objął Stéphane Batariere, związany wcześniej między innymi z Renault Group czy Alpine Cars – francuskim producentem samochodów sportowych. Odpowiedzialnym za współpracę z dystrybutorami jest Jean-Michel Lafaye – Distribution Account Manager. W swoim portfolio ma między innymi doświadczenie zdobyte w JUICE Technology France, wiodącym graczu w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych oraz EV charging solutions. Za współpracę z kluczowymi klientami odpowiadać będzie Christophe Cairoli, który od piętnastu lat związany jest z branżą e-mobility.
W planach przedsiębiorstwa jest otwarcie kolejnych przedstawicielstw w Europie i na świecie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas