Facebook

Rockwell Automation przejął Cubic

Koncern Rockwell Automation przejął specjalizującą się w modułowych systemach do budowy paneli elektrycznych duńską firmę Cubic. Założone w 1973 roku przedsiębiorstwo Cubic obsługuje szybko rozwijające się branże, takie jak energia odnawialna, centra danych i infrastruktura, a jego siedziba główna znajduje się w Bronderslev w Danii. Przejęcie ma na celu wzmocnienie i poszerzenie globalnego zasięgu oferty inteligentnych centrów sterowania silnikami.

Jak napisano w komunikacie, systemy modułowe firmy Cubic w połączeniu z inteligentnymi urządzeniami firmy Rockwell Automation wraz z doświadczeniem branżowym przyniosą korzyści klientom, oferując krótszy czas wprowadzania produktów na rynek, umożliwiając szersze zastosowanie w całym zakładzie inteligentnego sterowania silnikami oraz generowanie danych w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju i produktywności.

Ugruntowany model partnerski Cubic umożliwi firmie Rockwell zbudowanie rozszerzonej sieci partnerskiej i możliwość oferowania inteligentnego sterowania silnikami w Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej, a także poszerzenie portfolio klientów i partnerów z branży hybrydowej i procesowej. Dodatkowo nabycie firmy Cubic umożliwi Rockwell Automation wejście na rynek energii odnawialnej i rozwiązań dla centrów danych.

Po nabyciu, Cubic będzie podlegać działowi sterowania zasilaniem firmy Rockwell w segmencie urządzeń inteligentnych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas